De organisatie van de Kerkenbeurs Noord heeft Acoustic Control Systems bereid gevonden een livedemo te verzorgen van hun unieke variabele akoestiek systeem uit te voeren op Kerkenbeurs Noord.
Variabele akoestiek maakt dat de ruimte niet alleen goed klinkt voor orgel, maar ook voor samenzang en eventuele instrumenten. Het is dé oplossing om spraakverstaanbaarheid en muziek te combineren in één ruimte.
Bezoekers ervaren tijdens de demonstratie dat het systeem in staat is dezelfde kleine presentatiezaal te laten ervaren als een enorme monumentale kathedraal, en het volgende moment alle galm te verwijderen. Enerzijds komt het orgel- en muziekspel perfect tot zijn recht, anderzijds kan een weldadige rust worden gecreëerd waarin het plezierig luisteren is naar een spreker.
Met deze techniek beschikt een monumentale kerk plotseling ook over perfecte akoestiek voor spraak, zonder nagalm! En ook dat is te variëren: spraak zonder enige echo of juist met een beetje nagalm. Met een druk op de knop wordt de akoestiek weer perfect geschikt gemaakt voor muziek en zang.
Met de nieuwe ACS systemen klinkt variabele akoestiek echt als natuurlijk. De hoeveelheid akoestiek is te regelen met een druk op de knop. Om dat te bewijzen wordt op de kerkenbeurs Noord een algemene vergaderzaal voorzien van de akoestiek van een kathedraal. Kom langs om zelf te ervaren, te horen hoe dit klinkt en wat akoestiek doet met de muzikale beleving. De Kerkenbeurs Noord 2023 vindt plaats op 17 en 18 maart 2023 in Groningen.
De demo vindt plaats op zaterdag 18 maart 2023 om 10.40 uur in Hanze Plaza, Groningen.
Gratis entree met code KB2023KM via de website van Kerkenbeurs.
(De foto bij dit artikel dient ter illustratie. Het is een demoruimte op een andere locatie.)