Ondanks de coronacrisis is kerkenverzekeraar Donatus Verzekeringen van plan haar leden 40% van de voor 2020 ingelegde premies terug te betalen.
Het bedrag dat daarmee is gemoeid bedraagt € 12,4 miljoen. Ook over 2019 krijgen de leden 40% van de ingelegde premies terug. In het jaarverslag van 2020 meldt Donatus een resultaat na belastingen van € 14,6 miljoen. Dat is onder andere te danken aan de lage schadelast van 2020.
Directieleden Alphons van der Voorn en Rinke Eigenhuis: “In deze ook voor onze leden onzekere tijden, vindt Donatus een ruimhartige teruggave van premiegelden meer dan welkom. Ondanks dat het coronavirus wereldwijd zorgde voor ontwrichting van de samenleving, zijn we tevreden dat we de dienstverlening naar onze leden in stand hebben kunnen houden. De coronacrisis heeft onze resultaten nauwelijks beïnvloed. We hebben zelfs groei kunnen realiseren. In 2020 zijn er in de portefeuille 51 gebedshuizen bijgekomen die voorheen elders verzekerd waren. Daarnaast zijn er 37 herbestemde kerken in de portefeuille bijgekomen, met voor Donatus een nieuwe eigenaar.”
Donatus verzekert circa 4.700 kerkgebouwen en 600 monumentale objecten. totaal verzekerde portefeuille nadert de 40 miljard euro.