Nieuwe vloer voor Groningse Lutherzaal

Hier komen de share this buttons.
De Lutherzaal in Groningen

De crowdfunding voor de restauratie van de Lutherzaal aan de Haddingestraat in Groningen is geslaagd. In totaal is 102 procent van het benodigde geldbedrag opgehaald.

Voor de restauratie was € 12.500,-- nodig. In totaal doneerden 220 gulle gevers een bedrag van € 12.775,--. Met het opgehaalde geld is de antieke vloer in het Lutherzaaltje hersteld en werd duurzame en sfeervolle verlichting aangebracht.
De crowdfunding begon afgelopen zomer. Bij de actie konden er verschillende bedragen gedoneerd worden, waartegenover een tegenprestatie stond. Wie 75 euro of meer zou doneren, kreeg een kaartje voor het concert van de wereldberoemde tenor Marco Beasley of een privé-rondleiding met een muzikale verrassing in de Lutherse kerk. De Lutherzaal werd in 1925 gebouwd in opdracht van de Vrijzinnig Lutherse Vereniging als verenigingslokaal. Het bevindt zich schuin achter de Lutherse Kerk en is daarmee verbonden via een portaal. Het gebouw is ontworpen door de Groninger architecten Kazemier & Tonkens, die zich lieten inspireren door de Amsterdamse School.

De Lutherzaal is de laatste decennia veelvuldig gebruikt voor onder andere muziekrepetities, uitvoeringen, danslessen, vergaderingen, yoga, congressen en diners. Het gebouw vervult een belangrijke rol in de samenleving. Eind oktober werd de ingebruikname gevierd met een minifestival.

Bron: Omroep Groningen